كين موزيك
آهنگ جديد
حسابداري چيست ؟
 
تعريف متعدد و مختلفي براي حسابداري ارائه شده است كه به يكي ازآنها بسنده مي كنيم.

حسابداري بعنوان يك سيستم اطلاعاتي عبارتست از فرايند تشخيص . اندازه گيري . ثبت و پردازش رويدادهاي اقتصادي ( مالي ) يك سازمان وتهيه اطلاعات لازم وگزارشگري آن به استفاده كنندگان اين اطلاعات  .

دراين تعريف فرايند تشخيص عبارتست از انتخاب آن دسته از رويدادهايي كه بعنوان رويداد اقتصادي يامالي تلقي مي شوند وبه سازمان يا موسسه اي كه براي آن حسابداري مي كنيم مربوط مي شوند .

گام بعدي اندازه گيري اين رويدادها بوسيله يك واحد اندازه گيري يعني پول است .

حسابداري فقط با وقايعي كه بتوان آنهاراباپول اندازه گيري نمود سروكاردارد.

قدم بعد مرحله ثبت دردفاتر و يا درسيستم مكانيزه كه درواقع همان ورود اطلاعات خام به سيستم است .
اين ثبت بايدبه روشي منظم و با رعايت قواعد و اصول حسابداري و دستورالعملهاي مشخص و در فرمها و دفاتري كه براي اين منظور طراحي شده است انجام شود .

سپس مرحله پردازش اطلاعات ثبت شده مي باشد .

فرايند گزارشگري يكي از مهمترين مراحل يك سيستم حسابداري است كه دراختيار استفاده كنندگان قرارمي گيرد .

معروفترين آن : گزارش هاي ترازنامه اي . سود و زيان كه به آنها صورتهاي مالي نهائي نيزگفته مي شود .

دراينجا سوالي مطرح مي شود وآن اينست كه چه كساني ازگزارشات واطلاعات حسابداري استفاده مي نمايند:

استفاده كنندگان داخلي : اين گروه عمدتاً افرادي هستند كه مديريت سازمان وموسسه كسب وكاررابرعهده دارند .


استفاده كنندگان خارجي : بيرون از موسسه وسازمان بوده ومنافع مالي بالفعل ويابالقوه درموسسه هستند . مانند اعتباردهندگان وطلبكاران موسسه و...

منبع : تابناك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۴:۰۵ ] [ ملودي ] [ نظرات (0) ]

اين روزها در هر خانه‌اي حداقل يك مودم براي اتصال به اينترنت وجود دارد. مودم‌هايي با مدل‌ها و برندهاي مختلف و با قابليت‌هاي جديد و عجيب. ولي اگر مودم‌تان را تازه خريداري كرده باشيد، يا بخواهيد كه از مودم قديمي دوست‌تان استفاده كنيد يا اينكه مودم‌تان را به خانه‌ي جديد منتقل كرده باشيد و بخواهيد كه به اينترنت متصل شويد، حتما نياز به تنظيم مجدد يا همان كانفيگ مودم داريد. در اين مقاله به شما آموزش مي‌دهيم كه چطور در كم‌ترين زمان ممكن و به‌درستي بتوانيد تنظيمات مودم اينترنت خود را انجام دهيد.

مقدمات ضروري

اگر اولين بار است كه از مودم خود استفاده مي‌كنيد يا اينكه قبلا رمز ورود آن را عوض كرده‌ايد پيشنهاد مي‌كنيم كه مودم‌تان را يك بار ريسِت كنيد. اين كار در مودم‌هاي مختلف، متفاوت است. در بعضي از مودم‌ها دكمه‌ي ريسِت به صورت جدا تعبيه شده كه بايد آن‌ را به‌مدت ۸ تا ۱۵ ثانيه نگه داريد. در برخي مدل‌هاي ديگر در پشت يا كنار مودم يك حفره‌ي كوچك تعبيه شده كه بايد يك سوزن، خودكار يا چيزي شبيه به آنها را به مدت ۸ تا ۱۵ ثانيه روي دكمه‌ي ريزي كه در انتهاي حفره وجود دارد فشار بدهيد.

تنظيمات مودم‌هاي مختلف شايد ترتيب متفاوتي داشته باشد يا حتي در بعضي قسمت‌ها كلمات مورد استفاده متغير باشد (مثلا در مودم‌ها قسمت گذرواژه با كلمات passphrase يا password يا pre-shared key نشان داده مي‌شود كه منظور همه‌ي آنها همان گذرواژه است) اما در كل تقريبا نوع اطلاعاتي كه براي تنظيم مودم و اتصال آن به اينترنت داده مي‌شود در تمامي مدل‌ها يكسان است. براي انجام تنظيمات مودم خود مراحل زير را به‌ترتيب انجام دهيد:
مرحله‌ي اول: ورود به صفحه‌ي كانفيگ مودم

براي اين كار مرورگر خود را باز كنبد و آي‌پي مودم خود را در آن وارد كنيد. توجه داشته باشيد كه اين آي‌پي‌ها در برند‌هاي مختلفِ مودم متفاوت است. براي اكثر مودم‌ها اين آي‌پي ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ است اما براي بعضي نيز اين آي‌پي ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ است. براي به‌دست آوردن آي‌پي دقيق مودم‌تان در منوي استارت command prompt را جست‌وجو و روي آن كليك كنيد يا اينكه در منوي استارت Run را جست‌وجو كرده، باز كنيد و دستور cmd را در آن وارد كنيد و كليد اينتر را بزنيد. بعد از باز شدن صفحه‌ي دستورات، دستور ipconfig را در آن بنويسيد و كليد اينتر را بزنيد. اگر از طريق واي‌فاي به مودم متصل باشيد، در قسمت Wireless LAN adapter Wi-Fi و اگر از طريق كابل به مودم متصل باشيد در قسمت Ethernet adapter Ethernet و روبه‌روي Default Gateway آدرس آي‌پي مودم شما نوشته شده است، آن را كپي و در مرورگر خود وارد كنيد. به ويدئوي زير توجه كنيد.

توجه داشته باشيد كه براي اين كار حتما بايد به مودم خود متصل باشيد. براي ورود به صفحه‌ي تنظيمات، در قسمت نام كاربري و گذارواژه از كلمه‌ي «admin» استفاده كنيد. براي اتصال به مودم خود در صورت ريسِت كردن مودم، گذرواژه در اكثر مودم‌ها، زير دستگاه نوشته شده است.
مرحله‌ي دوم: تنظيمات مودم

اين مرحله در برندهاي مختلف مودم و حتي بعضي اوقات در مدل‌هاي مختلف يك برند كمي متفاوت است. در قسمت Setup يا Quick Start يا در بعضي مودم‌ها Quick Setup به‌دنبال Quick Setup يا Setup Wizard يا Run Wizard بگرديد و بر روي آن كليك كنيد يا در آن قسمت بر روي Next كليك كنيد. در اين قسمت ترتيب انجام تنظيمات در مودم‌هاي مختلف كمي متفاوت است. به همين دليل مقدار‌هاي متغير و مقادير درست آن‌ را براي شما در ادامه نوشته‌ايم.
تنظيمات مربوط به مقادير VPI و VCI

اين مقادير را مي‌توانيد از پشتيبان ADSL منطقه‌ي خود بپرسيد اما مقادير آنها در خيلي از موارد VPI=0 و VCI=35 است. توجه داشته باشيد كه همواره مقدار VPI بايد كوچكتر از VCI باشد و اگر اين مقادير را به‌طور اشتباه وارد كنيد نمي‌توانيد به اينترنت متصل شويد.
تنظيمات قسمت Time Zone

اگر در ايران هستيد در اين قسمت مقدار موقعيت زماني را «GMT +03:30) Tehran)» انتخاب كنيد و اگر نه، موقعيت زماني منطقه‌اي را انتخاب كنيد كه در آن حضور داريد.
تنظيمات مربوط به پروتكل‌هاي ارتباطي يا connection type

در اين قسمت پروتكل PPPOE را انتخاب كنيد.
تنظيمات مربوط به PPPOE

در قسمت Username و Password نام كاربري و گذرواژه‌اي كه از شركت ارائه‌كننده گرفته‌ايد، وارد كنيد. توجه داشته باشيد كه براي اتصال به اينترنت اين قسمت را بايد به‌طور دقيق و درست پر كنيد.
تنظيمات مربوط به كشور و ISP

اين قسمت براي بعضي از مودم‌ها وجود دارد. در اين قسمت، Country را ايران و شركت خدمات‌دهنده‌ي خود را در قسمت ISP انتخاب كنيد.
تنظيمات مربوط به Operation Mode

اگر مودم شما تنظيمات Operation Mode را مي‌خواهد، آن را در حالت Wireless Router Mode قرار دهيد.
تنظيمات مربوط به قسمت Wireless

در اين قسمت حتما براي اينكه بتوانيد از WIFI استفاده كنيد، Wireless را در حالت Enable يا روشن قرار دهيد. در قسمت SSID، نام شبكه‌ي وايرلس خود را بنويسيد. در قسمت Region، ايران (Iran) را انتخاب كنيد. در قسمت Channel مقدار Auto و در قسمت Mode مقدار انتخابي شما بايد ۱۱bgn mixed باشد. در قسمت Security، آن‌ را در حالت WPA2-PSK قرار بدهيد و گذرواژه‌ي خود را بنويسيد.

در نظر داشته باشيد كه ترتيب تنظيمات بالا ممكن است در مودم‌هاي مختلف، متفاوت باشد يا حتي بعضي قسمت‌هاي آن در بعضي مودم‌ها موجود نباشد كه مشكلي هم ايجاد نخواهد كرد. مهم‌ترين نكته‌اي كه بايد در نظر داشته باشيد اين است كه قسمت‌هاي ذكر شده دقيقا داراي مقادير مشخص شده باشند. براي قسمت‌هايي كه در بالا ذكر نشده‌اند، مقادير پيش‌فرض را تغيير ندهيد.

اميداوريم حالا پس از مطالعه‌ي اين مطلب و ديدن ويدئوهاي آموزشي به‌راحتي بتوانيد كانفيگ مودم خود را انجام دهيد.

منبع : چطور


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۷:۲۵ ] [ ملودي ] [ نظرات (0) ]

سفر به كيش از نظر بسياري سفري پر هزينه و گران است. از پرواز گرفته تا اقامت و تفريحات كيش به زعم اين افراد سفر به كيش را به سفري لوكس يا دست كم گران بدل ساخته. پر بيراه هم نيست؛ بسياري از مسافران سفر به شهرهاي ايران را با هزينه‌اي غيرقابل قياس با كيش به اتمام مي‌رسانند اما پس از بازگشت از كيش، آن‌را گران‌ترين سفر داخلي مي‌دانند. با اين حال همه‌چيز بستگي به شما دارد كه چطور مي‌توانيد هزينه‌هاي سفرتان را كاهش يا افزايش دهيد. با ايزي‌كيش همراه باشيد تا درباره چندراه براي داشتن سفر ارزان به كيش يا تور كيش ارزان بخوانيد.

 

سفر ارزان به كيش: سفر زميني

بيشترين مسافرت‌ها به جزيره كيش از راه هوايي آن اتفاق مي‌افتد. اولين دليل اين امر به ممنوعيت ورود خودروهاي ديگر شهرها به كيش در تمام ايام سال جز ايام عيد است. دومين دليل نيز بدون شك به قيمت بليط هواپيماي كيش برمي‌گردد. هرچند كه بسياري ترجيح مي‌دهند هزينه بيش‌تري بكنند اما راحت‌تر به جزيره كيش سفر كنند، اما اگر حسابي اهل سفر هستيد و هزينه آن برايتان اهميت دارد بهتر است از راه زميني به جزيره كيش برويد.

سفر به كيش از راه زميني بستگي به مسير شما دارد، اما از هر مسيري كه برويد در نهايت به بندرلنگه خواهيد رسيد كه از آن طريق مي‌توانيد سوار بر لنج‌هاي بندر آفتاب و چارك به سمت كيش حركت كنيد. در سفر زميني به جزيره كيش مي‌توانيد يكي دو ساعت سفر دريايي را نيز تجربه كنيد. براي آنكه بدانيد چند و چون سفر زميني به كيش دقيقا چيست اين مطلب به شما كمك خواهد كرد.

سفر ارزان به كيش

سفر ارزان به كيش: اقامت در هتل‌ ارزان قيمت كيش

اقامت در هتل‌هاي زيبا و استاندارد كيش مي‎تواند آرزوي هر مسافري باشد، اما اين به معناي آن نيست كه نتوانيد با هزينه كمتر اقامت با كيفيتي را تجربه كنيد؛ حتي در كيش!

اقامت در جزيره كيش يكي از دغدغه‌هاي اكثر مسافران اين جزيره است. اين اقامت به نظر بسياري اقامتي گران خواهد بود. اين در حاليست كه با وجود قيمت نسبتا بالاي هتل‌ها و سوئيت‌ها در كيش، مي‌توان اقامت ارزان‌تري در كيش را نيز تجربه كرد.

براي مثال نيازي نيست كه حتما به سراغ هتل‌ هاي ۵ ستاره كيش برويد؛ هرچند كه اقامت در هتل ترنج، هتل كوروش، هتل مارينا و ديگر هتل‌ها وسوسه كننده است. در جزيره كيش مي‌توانيد به سراغ هتل‌هاي ۳ ستاره هم برويد؛ هتل‌هايي كه براي اقامت خانوادگي يا دوستانه شما به صرفه‌تر است.

همچنين اجاره سوئيت در كيش يكي‌ديگر از راه‌هاي داشتن سفر ارزان به كيش به شمار مي‌آيد. سوئيت‌ها امروز نقش مهمي براي اقامت در كيش به عهده دارند.

سفر ارزان به كيش

سفر ارزان به كيش: سفر در فصل‌هاي ارزان يا Low Season

هر سفري مي‌تواند يك فضل ارزان يا يك دوره Low Season داشته باشد. كيش نيز از اين قائده مستثني نيست. هرچه جزيره كيش در ايام نوروز، اسفندماه، دي و بهمن، فروردين و تا حدودي ارديبهشت پر مسافر است، در ماه‌هاي خرداد، تابستان و اوايل پاييز در شرايط كم تقاضا قرار دارد. در اين دوره‌ها مي‌توان هتل‌ها را ارزان‌تر رزرو كرد، خريد‌هاي ارزان‌تري داشت و تخفيف بيش‌تري براي تفريحات دريافت كرد.

شايد با خودتان فكر كنيد كه چرا بايد در ماه‌هاي گرم سال به كيش سفر كنيد؟ آيا تحمل گرماي بالاي ۴۰ درجه و رطوبت زياد تنها براي كاهش هزينه‌هاي سفر مي‌ارزد؟

پاسخ اين سئوال اين است كه حتي در روزهاي بسيار گرم جزيره كيش نيز خدمات و امكانات حسابي شما را ساپورت مي‌كنند كه گرما را متوجه نشويد. در اين روزها نيز مي‌توانيد تفريحات آبي انجام دهيد، به پاساژ برويد يا با خودروهاي كولر دار خارجي رفت و آمد كنيد. بنابراين سفر در دوره كم تقاضا يكي از بهترين پيشنهادهاي كاهش هزينه‌ سفر به اين جزيره است.

سفر ارزان به كيش

سفر ارزان به كيش: استفاده از تاكسي‌ به جاي كرايه خودرو

خيلي‌ها به دليل كرايه خودرو به كيش سفر مي‌كنند. نمي‌توان انكار كرد كه اجاره ماشين در كيش يكي از لذت‌بخش‌ترين تفريحات و كارهايي است كه مي‌توان در جزيره انجام داد. با اين حال اگر به دنبال سفر كم هزينه‌تري به كيش هستيد مي‌توانيد خودرو كرايه نكنيد و با تاكسي‌هاي جزيره كه نرخ ثابتي دارد رفت‌وآمد كنيد. خودروهاي كلاسيك جزيره به رنگ مشكي كه تاكسي‌هاي قديمي لندن هستند مي‌توانند براي شما جذابيت داشته باشند.

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۰:۴۰ ] [ ملودي ] [ نظرات (1) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 9
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 4540
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ /  گیربکس اتوماتیک خرید از بانه / قیمت گوشی سامسونگقیمت گوشی آیفونخرید لپ تاپ استوک / انجام پروژه متلب / چگونه جذب خود کنیم / قالیشویی در رشت / انجام پروژه های متلب /سایت ایرونی / عکاسی صنعتی / بازی اندروید / آموزش فتوشاپ / telegram channel subscribers / چت روم / خرید آبنما خانگی /  قیمت آجر / خدمات گرافیک فیلابی / دستگاه حضور و غیاب / باران چت